אולם אירועים, מעצבת אירועים ודיג’יי, חתונה היא ניהול עסק כלכלי קטן לכל דבר, וכדי שלא תמצאו את עצמכם פושטים את הרגל, חשוב שתנהלו את כל האירוע באופן מחושב ותכינו מחשבון חתונה מסודר. הנה הפרמטרים שצריך כדי לנהל מחשבון חתונה כמו שצריך

יצירת מחשבון חתונה באמצעות קובץ אקסל

על התשובה לשאלה “כמה תעלה החתונה שלכם” אפשר לענות כבר מהרגע שהחלטתם להתחתן. איך? באמצעות ניהול כלכלי נכון ומסודר של כל הוצאות האירוע. אז רגע שלפני שתסגרו ספקים או אפילו תרכשו טבעת, חשוב לעבוד כמו שצריך עם מחשבון חתונה בדמות מסמך אקסל מסודר של הוצאות. שלב התקציב הוא השלב הכי חשוב באירוע כיוון שהוא מאפשר לכם להבין כמה כסף אתם רוצים, מוכנים ויכולים להוציא על אירוע החתונה והוא מושפע ממרכיבים שונים. יש פרמטרים חיצוניים כמו יום החתונה (סוף שבוע או אמצע שבוע), סוג הקייטרינג וכו’ שמשפיעים על התקציב, ולכן חשוב לתת משמעות בכתב לכל השיקולים הללו ולהכניס למסמך מחשבון חתונה מסודר.

כמות האורחים משפיע על התקציב

הכנת תקציב החתונה והכנסת ההוצאות המרכזיות

בשלב ראשון של הכנת תקציב החתונה חשוב להכין מסמך מחשבון חתונה עם כל הפרמטרים המרכזיים ביותר שמרכיבים את החתונה כמו אולם אירועים (טווח המחירים נע בין עשרות אלפים למאות אלפים), קייטרינג לחתונה, בר אלכוהול וקוקטיילים, דיג’יי לחתונה (ממוצע של 5000 ₪), עיצוב והפקה, טבעות, ביגוד (שמלת כלה ו/או חליפת חתן, נעליים, תכשיטים וכו’), צלם חתונה (סטילס ו/או וידאו), הגברה ותאורה, עיצוב שיער ואיפור, רב למקרה שהחלטתם על טקס כדת ודין או מנהל/ת טקס אחרים. גם אם החלטתם להזמין שמלת כלה מאסוס או לבקש מחבר טוב שיערוך לכם את טקס החופה, כל הפרמטרים הללו (או לפחות מרביתם) הם מהותיים והכרחיים לקיום החתונה, לכן חשוב להכניס אותם למסמך מחשבון החתונה שלכם.

חשוב להכניס את בר הקוקטיילים למחשבון החתונה שלכם

הוספת ההוצאות הנוספות למחשבון החתונה

אל ההוצאות הראשיות נכנסות גם ההוצאות המשניות יותר וחשוב להשאיר אופציה לכסף פנוי במידה ותרצו להוסיף ספקים או יתווספו הוצאות לא צפויות במהלך החתונה .בקיצור, הוצאות שחשובות לא פחות הם צלם מגנטים, סידורי פרחים, מתנות לאורחים בחתונה, תשלום לאקו”ם שנחשב גם לחובה (לעתים משולם על ידי המקום, אבל לרוב באחריות הזוג) ועיצוב והדפסת ההזמנות לחתונה (למרות שבעידן הדיגיטל מי צריך להדפיס כשאפשר לשלוח SMS או להכין אתר חתונה ייעודי).

יש לכם תקציב ללהקה בחתונה

כמה זה עולה לי?

את המחירים לכל פרמטר שמרכיב את החתונה ניתן למצוא באתרים השונים של הספקים, מהתייעצות עם חברים וחברות שהתחתנו, עם מפיקי האירוע או מנהלי אולם האירועים וכמובן באמצעות תחקיר אינטרנטי ו/או טלפוני פשוט. אתם כבר תדעו אם אתם מעדיפים להזמין בעצמכם את האטרקציות לאורחים באלי אקספרס או לקחת מעצבת אירועים מקומית שתדאג להכל, אם אתם מעדיפים לקנות לבד את התוספות לאלכוהול ועוד.

מתנות לאורחים האם להוציא על זה כסף או לא

למה חשוב לייצר מחשבון לחתונה?

התשובה המתבקשת היא שאם תתנהלו נכון עם מסמך מחשבון לחתונה תוכלו אפילו לחסוך כסף לירח דבש או לחיים עצמם. כל ההוצאות שנראות קטנות הופכות להיות לפעמים חסרות פרופורציה ולכן חשוב לבדוק הוצאות, לראות איפה ניתן להוזיל ועל מי מהספקים או הפרמטרים אפשר לוותר. שיהיה במזל טוב.

עיצוב פרחים בחתונה - אתם תחליטו כמה להשקיע בעיצוב

מה החלק של גלריה דובנוב במחשבון החתונה?

כחלק מהשירות של גלריה דובנוב אנחנו מציעים לזוגות המתחתנים חבילת ספקים מהטובים שיש בענף. החבילה כוללת דיג׳יי, עיצוב אירועים, צילום, קייטרינג, שדרוג לבר והכל במחירים נוחים ומשתלמים. החבילה הזאת, היא אחד מהיתרונות הבולטים שיש לאולמות האירועים של קבוצת “דינמו” (גלריה דובנוב, הלורנס, ריברסייד והייאנד) והיא עוזרת לזוגות לעמוד בתקציב של החתונה, מבלי להתפשר ועם הספקים הטובים בענף. אה, וכל הטוב הזה כמובן במחירים מעולים ומיוחדים.

קרדיט צילום: שיצו צלמים, איל פריד, ניצן ודניאל, ברי חיון והדס פרץ