דברים שחשוב לדעת על קייטרינג טבעוני לאירועים וחתונות

בשלוש שנים האחרונות אתם טבעונים ואז החלטתם להתחתן? מזל טוב! רגע לפני שאתם משלבים תפריט טבעוני בחתונה, הנה 4 דברים שכדאי לדעת. לא על החסה לבדה.

1. תפריט טבעוני בחתונה הוא לא בהכרח זול יותר

מתי בפעם האחרונה הייתם בארה"ב וחשבתם, וואו כמו אנשים שמנים יש במדינה הזאת? ואז חשבתם בטח עם המחירים של המבוגר במקדונלדס או בורגר קינג זול יותר ממחיר של סלט, אז מה הפלא? אז כן, כמו בחוקי הכלכלה הפשוטים, מוצר שצורכים אותו יותר אנשים, סביר שיהיה זול יותר, אבל זאת לא הסיבה המרכזית. תעשיית הבשר והביצים ההמונית גרמה לירידת מחירים. תוסיפו לכך את העובדה שהחקלאות בארץ שינתה את פניה והפכה למיובאת ברובה ותקבלו חומרי גלם בדמות ירקות ופירות יקרים יותר. בנוסף, תפריט טבעוני בחתונה דורש יותר מורכבות, יותר טכניקות ויותר כוח אדם שעולה כסף. בקיצור, לכל האורחים שחושבים שהזוג חסך עליהם בסביצ'ה דג או בסטייק, תתפלאו, לא מדובר בשיקולי חסכון כי אם באג'נדה ואורח חיים שהזוג רוצה לחלוק ביום החשוב בחייו ולא לקיים אירוע שלא מייצג אותו.

תפריט טבעוני בחתונה

2. תפריט טבעוני בחתונה לא מורכב רק מטחינה וחצילים

דווקא בגלל הבחירה בתפריט טבעוני ודווקא בגלל העדר חלבון מהחי, היכולת להשתמש בביצים ועוד מגוון חומרי גלם – התפריט הטבעוני מביא עמו הרבה יותר אתגר ומצריך קייטרינג טבעוני לאירועים וחתונות ברמה גבוהה מאוד של מקצוענות. מעבר לטכניקות, טקסטורות ומרקמים, יש צורך בשילוב של לא מעט מרכיבים בכל מנה ומה, שייצרו תפריט מגוון ומפתיע, בעיקר לנוכח האורחים הסקפטיים שחוששים לצאת רעבים ללא פרגית על הצלחת. תחשבו על כל העושר הקולינרי שמביא עמו תפריט שכזה: ירקות שורש, עשבי תיבול, קטניות, פחמימות, מתבלים, קינוחים מסקרנים ועוד ועוד ועוד. תחשבו על המטבחים הרלוונטיים כמו זה האיטלקי עם הפסטות (ללא ביצים) ועד ההודי או התאילנדי עם תבשיל קארי (וכן, חלב קוקוס זה לא באמת חלב) ותגלו עולם שלם של טעמים חדשים.

מנות טבעוניות בחתונה

3. תאמצו את הקונספט בחיבוק ובאומץ ללא חשש

בחרתם להתחתן באופן אחר? בחרתם לשלב תפריט לא שגרתי? בחרתם להזמין מנעד מגוון של אורחים? אל תתביישו בהחלטה שלכם, חבקו אותה. תעופו עם הקונספט עד הסוף, כי אם כבר תפריט טבעוני, לפחות שהאורחים ירגישו שהם בחוויה חדשה, בריאה יותר. אל תנסו לחנך את האורחים שלכם, נסו ללמד אותם עולם קולינרי חדש. אל תתביישו להצהיר על הקונספט עוד בהזמנה עצמה, ספרו להם על המקום שלכם בטבעונות, וצרו אצלם סקרנות לקראת אירוע החתונה שלכם. שלבו גם בעיצוב החתונה שלכם אלמנטים טבעיים כמו צמחי תבלין כמתנה לאורחים בסוף החתונה או עיצוב על טהרת האורגני והירוק.

4. ורגע לפני ההחלטה הסופית, תחשבו שוב

ישנה אפשרות לשלב מנות טבעוניות בתפריט רגיל ובכך לתת ביטוי גם לעצמכם מצד אחד וגם לאפשר לאורחים לא להרגיש מרומים או ציניים. עם קונספט נכון של תפריט לחתונה אפשר לשלב גם חלבון מהחי, גם מנות טבעוניות וגם מנות צמחוניות ולאפשר לכולם ליהנות.

שילוב מנות טבעוניות בתפריט רגיל

קרדיט צילום: יהונתן בן חיים, Idan Sabah Photography, עדשה רחבה

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
גלריה דובנוב אולם אירועים במרכז תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES