מחפשים אולם אירועים לחתונה? כך תדעו שמצאתם את האחד

הפקת החתונה שלכם יוצאת לדרך. האם זה מרגש? מאוד. האם זה מלחיץ? בטירוף. האם יש דרך לעשות את זה נכון? בהחלט. אחת ההחלטות החשובות, שאף אחד לא יכול לעשות במקומכם, היא בחירת המקום בו תתחתנו. כמה שאלות שהתשובות להן יסייעו לכם בבחירת האולם המתאים

קדימה, הפקת החתונה שלכם יוצאת לדרך. האם זה מרגש? מאוד. האם זה מלחיץ? בטירוף. האם יש דרך לעשות את זה נכון? בהחלט. קודם כל, מאחר ואתם לא הראשונים שעוברים את התהליך הזה (ובוודאי לא האחרונים), כדאי ללמוד מהניסיון של זוגות שכבר הפיקו את האירוע הגדול שלהם, ועוד יותר כדאי – ללמוד מהמקצוענים, כלומר ללמוד מניסיונם של מפיקי אירועים מקצועיים, ואף לשקול לשכור את שירותיהם לצורך האירוע. למעשה, מפיקי אירועים יכולים לקחת מכם חלק גדול מהמטלות שיש לבצע על מנת להפיק אירוע חתונה ברמה גבוהה, שהכל בו נראה טוב, מרגיש טוב, הכל מתקתק וכל השלבים בו מתנהלים ביעילות, באופן שמרגיש טבעי. הדבר מומלץ גם בשביל לוודא שאתם פועלים נכון בכל החזיתות, אבל לא פחות חשוב – בשביל להוריד מכם סטרס, שככל הנראה, יש לכם ממנו בערימות בימים אלו, וזה לא בריא. עם זאת, יש החלטות שתצטרכו לקבל בעצמכם. תוכלו להתייעץ עם מפיקי האירועים, עם חברים קרובים ועם בני משפחה, אבל בסופו של דבר – תצטרכו להחליט בעצמכם, שכן, יש מרכיבים באירוע שחייבים להתאים באופן מדויק לסגנון שלכם ולהעדפות הספציפיות שלכם.  אחת ההחלטות הקריטיות, שיש לקחת בשלב מוקדם ככל הניתן בתהליך ההפקה, היא בחירת המקום בו תינשאו.

הקריטריונים שיסייעו לכם לבחור נכון ולדעת שמצאתם את ״האחד״

כאשר מחפשים אחר אולם אירועים לחתונה, ישנם מספר קריטריונים עיקריים שהמקום צריך לענות עליהם, וכך תוכלו לדעת האם זהו האחד עבורכם. הנה השאלות החשובות שתצטרכו לשאול את עצמכם כאשר אתם בוחנים מקום עבור אירוע החתונה שלכם.

האם הוא מתאים לסגנון שלנו?

כאמור, יש החלטות שאף אחד לא יכול לקבל במקומכם. אחת מהן היא הבחירה במקום בו תתחתנו. מעבר לפרמטרים הטכניים (שכבר נפרט לגביהם, והם לא פחות חשובים כמובן), יש את האלמנט הזה של התחושה, האווירה והסגנון, שרק אתם יכולים לדעת אם אלו השוררים במקום מסוים מתאימים לכם או לא. האם הסטייל של המקום מרגיש לכם הרמוני, האווירה בו ״עושה לכם את זה״, ואפילו נגדיל ונאמר, האם אתם מרגישים שם ״בבית״, כלומר לא חשים זרים במקום הזה? ממש כמו שאנחנו לא ממליצים לבחור שמלת כלה וחליפת חתן שמרגישים כמו תחפושת, אלא בגדים שאתם מרגישים בהם כמו עצמכם, רק משודרגים ויפים יותר, כך גם בבחירת אולם החתונות, שהיא כמובן קריטית עוד הרבה יותר להצלחת האירוע, עליכם להרגיש שהמקום הזה משקף את מי שאתם, זורם לכם ומכניס אתכם למצב רוח טוב. על השאלות האלה, כאמור, רק אתם יכולים לענות. ההמלצה שלנו – בחרו רק במקום שאתם שלמים איתו לחלוטין (כמובן שאין ״מושלם״ אבל יש שלם).

האם הוא עומד במגבלות התקציב שלנו?

כאן כמובן מדובר בנתון טכני ״יבש״, שיהיה לכם קל יחסית לפסוק לפיו. סביר להניח שגיבשתם את התקציב שיעמוד לרשותכם לאירוע, על התפלגויותיו השונות. כלומר, חילקתם איזה חלק ממנו (החלק העיקרי כמובן) מיועד לאולם, איזה חלק מיועד לקייטרינג, לדי.ג׳יי, לצלמים וכו׳. אז נכון שמדובר בעניין פשוט לכאורה – אם המקום חורג מגבולות התקציב שלכם, כנראה שתצטרכו לוותר עליו. עם זאת, יש גם אופציה נוספת, מעט יותר גמישה, כאשר ייתכן ותחליטו שהאולם שראיתם זה עתה כל כך עושה לכם את זה, עד כדי כך שאתם מוכנים להעביר חלק אחר מהתקציב לטובת שכירת המקום הספציפי הזה. לדוגמא, להתפשר על פחות מנות או פחות סוגי אלכוהול באירוע, לבחור בשמלת כלה יותר זולה וכדומה. הכל עניין של סדר עדיפויות, וגם במקרה הזה – על העניין הזה רק אתם תוכלו להחליט.

האם הוא מתאים לכמות המוזמנים המתוכננת?

כמובן שהאולם שאתם בוחרים לאירוע החתונה שלכם צריך להתאים ולהכיל בנוחות את כמות המוזמנים הצפויים להשתתף בו. עם זאת, חשוב לדעת ובמיוחד אם אתם מחפשים אחר מקום לחתונה קטנה, שיש לשים לב שהאולם אינו גדול מדי ביחס לכמות המשתתפים באירוע. בדרך כלל, הגישה האוטומטית בוחנת האם לא יהיה צפוף, וזהו בהחלט פרמטר חשוב, גם מבחינה בטיחותית, אך עם זאת, גם מקום גדול מדי עלול להוות בעיה. קודם כל זה עלול להיות בזבוז כסף – שכירת מקום רחב ידיים עבור אירוע קטן, אבל גם מבחינת האווירה, מקום מרווח מדי עלול לפגוע בחיבור ובהרמוניה ובתחושת הליכוד בין האורחים, לכן גם לכך צריך להתייחס.

האם יש בו את ״האקס פקטור״ שייחד את האירוע?

בדומה לסעיף העוסק בסגנון ובאווירה, גם כאן יש עניין שחשוב להדגיש. האם המקום הזה, באופן אובייקטיבי, מביא איתו משהו שונה ומיוחד ״בילט אין״? הדבר הזה יכול לבוא לידי ביטוי במבנה יוצא דופן (אולי אפילו כזה שלא נועד לאירועי חתונות במקור), בעיצוב מיוחד, כזה שלא נתקלים בו בכל אולם אירועים סטנדרטי, בחברת קייטרינג ייחודית למקום, המגישה אוכל מפתיע, ולא בהכרח הבופה הגנרי שכולנו מכירים מחתונות ועוד. בהנחה שאתם שואפים להפיק אירוע שיבלוט בין שלל אירועי החתונות, שאולי יתקיימו בסמוך למועד החתונה שלכם, חשוב למצוא מקום עם ייחוד מובהק, איזשהו אלמנט – ״אקס פקטור״, שאי אפשר שלא להבחין בו ולהתרשם ממנו ובלתי ניתן להתעלם ממנו. במקרה הזה, חשוב להשתמש הן בחשיבה ריאלית והן באינטואיציות, שינחו אתכם אל אולם האירועים המושלם עבור החתונה שלכם.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
גלריה דובנוב אולם אירועים במרכז תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES