אנשים רבים שעומדים להרים אירוע בדרך כלל נוטים להתלבט באיזה אולם לבחור, כי בין אם מדובר באירוע עסקי ובין אם מדובר בחתונה או בבר מצווה, הרי שתמיד השאיפה זהה – לגרום לאורחים ליהנות וליצור חוויה שתיזכר לטובה, וכיוון שלמיקום יש משקל רב, רצוי לבחור אותו בקפידה – רצוי למצוא אולם מומלץ, ולכך נמצא מספר סיבות מוצדקות:

  • אולם איכותי לא יאפשר לכלול נותני שירות גרועים, וזאת כיוון שהוא מבין שכל החלטה שתקבלו משפיעה באופן ישיר על המעמד של המתחם.
  • אנשים שמקבלים הזמנה להשתתף באירוע שממוקם באולם שווה, מראש מגיעים עם אנרגיות יותר חיוביות.
  • אולם מומלץ יעשה כל שביכולתו על מנת לשמור על המוניטין הגבוה שאותו הוא רכש בעמל רב, ועל כן הוא יקפיד בכול נישה ונישה.
  • ידוע שלמארחים יש לא מעט תחומי אחריות ועל כן כאשר מראש בוחרים באולם איכותי, זוכים להגיע לאירוע עצמו באופן הרבה יותר רגוע.

מה עומד מאחורי ההגדרה “אולם מומלץ”?

רבים מחפשים המלצה עבור אולם אירועים, אך הכרחי להבין שכל אחד עשוי להתכוון למשהו מעט שונה. מכאן שיש מי שמחפש אולם מומלץ אך בעצם הוא מחפש אולם זול, יש מי שמחפש אולם מומלץ כשבעצם הוא מחפש אולם שכולל את סך השירותים הנלווים (תאורה, סאונד, קייטרינג וכדומה), יש מי שמחפש אולם מומלץ כשבעצם הוא מחפש יעד אטרקטיבי וכדומה. אי לכך לפני שממהרים לחפש המלצות עבור “אולמות מומלצים”, ראשית רצוי לשבת ולהבין מה בדיוק מחפשים, ופה ראוי להכניס לרשימה את הדגשים הבאים: מיקום, סטטוס, שירותים משלימים, איכות הצוות, יוקרה וכמובן סטייל.

פרמטרים משלימים

לאחר שמבינים מה דורשים מ”אולם מומלץ”, יש להבין אלו פרמטרים נוספים צרכים להיכנס למשוואה, כי גם אם האולם עונה על סך הדרישות, אך בין היתר המיקום שלו אינו מיישר קו עם המגורים של רוב האורחים, הרי שלא התקדמנו ולו צעד אחד בשלב ההכנות. אי לכך חשוב לבחון רשימה משנית של דרישות, כאשר על זאת להכיל את הדגשים הבאים: מיקום, התאמה לכמות המוזמנים, נוף מידי, רף מחירים, אווירה רצויה ואופי ההגשה.

השף שמאחורי המטעמים

אם רק נהיה גלויים, נודה באמת: כאשר אנו מקבלים הזמנה לאירוע קורים בו זמנית שלושה דברים: אנו קצת מתבאסים (בכול זאת מדובר בהוצאה), אנו מעבירים ביקורת על העיצוב של ההזמנה (לטוב או לרע) ואנו מקווים שיהיה אוכל טעים (ובין היתר מוזיקה שאוהבים). אי לכך עליכם מארגני האירוע לוודא שהאוכל שיוגש לאורחים אכן יהיה מרשים, הן מבחינת קונספט, הן מבחינת נראות והן מבחינת איכות. כיצד ניתן לוודא? ובכן חוץ מלהגיע לערב טעימות וחוץ מלהגיע לאירוע אחר שבו הקייטרינג מתפקד, גם מומלץ לבחור בקייטרינג ששייך לשף מוערך, פשוט כי מספיק שהאורחים יהיו מודעים לעובדה שהם מוזמנים לארוחת שף, בכדי שהם יתחילו להתרגש ולמתג את האירוע כמוצלח ביותר.

לב תל אביב

אין זה סוד שהעיר תל אביב ממותגת כיעד אקסקלוסיבי, צעיר, דינאמי, מרענן ועכשווי ועל כן בחירה באולם אירועים שממוקם בעיר כבר מהווה נקודת התחלה מבטיחה. עם זאת, לא כל אולם אירועים שמצוי בעיר ת”א מוביל לאותה תחושת ציפייה, ועל כן אם באמת מחפשים אחר אולמות מומלצים, מוטב לבחור באולם שמצוי בלב ת”א ובאזור כמה שיותר נחשב, ואכן אם רק תבדקו, תמצאו מגוון מתחמים שווים, ואף כאלו שקשובים לרוחה של העיר – מחברים בין ישן לחדש ובין אורבני לכפרי, ובדיוק לשילובים מרתקים ואיכותיים מעין אלו מארחים רבים שואפים.

קצת שעושה הרבה

אם גם אתם מחפשים אחר אולמות אירועים מומלצים, נראה שגם אתם מבקשים להרים אירוע שלא ישכחו כ”כ מהר, ועל כן יש לקבל מספר החלטות משלימות, למשל רצוי להבין לאיזה יום מומלץ להזמין, האם מעדיפים אירוע בופה או הושבה, האם מעדיפים אירוע ערב או בוקר, אלו נותני שירות משלימים מחפשים וכדומה. כיצד בוחרים? ובכן ראשית יש להבין מה חוגגים ואיזו אווירה שואפים לשדר ולאחר מכן רצוי לעבור על סך האופציות, כאשר לשם כך נמליץ לחפש רעיונות ברשת האינטרנטית ואף להתייעץ עם מקום האירועים הנבחר. מדוע? כי מדובר בבית עסק שיש לו הרבה ניסיון, משמע ניתן להיות בטוחים שהוא מחזיק בשרוול מספר כיוונים מעניינים. שנדגים? אם מדובר בכניסה לחופה, תשקלו לשלב מעגל מתופפים, וזאת בכדי ליצור אווירה אותנטית, מרגשת ועוצמתית.

יוצרים אווירה

עד כה נגענו בנושא העיצוב והסטייל וכבר הבהרנו עד כמה מדובר באלמנט מהותי, אך פה נחדד שאולם מומלץ יכול להיות מעוצב בסגנון כפרי ואף אולם מומלץ יכול להיות מעוצב בסגנון מודרני. אי לכך מומלץ לבחון איזה עיצוב רצוי על ידכם, כאשר בין היתר תשקלו ליישר קו עם הטרנד העכשווי, ואם רק תבדקו, תמצאו שכיום מאוד טרנדי לשלב בין העיצוב המודרני לכפרי ואף לסגנון הווינטג’ יש מקום של כבוד. כמו כן, כשמרימים אירוע בת”א החוכמה היא לשדר אלמנטים של ערך מהולים בנגיעות כפריות, וזאת נהוג לבצע באמצעות שילוב מושכל בין החוץ לפנים, למשל תוך כדי שימוש בחלונות גדולים, קרמיקות מאוירות וצמחים מוריקים.

רגע לקראת!

גם אתם עומדים להרים אירוע? גם אתם מבקשים אירוע שייזכר לטובה? גם אתם מחליטים ללכת על בטוח ובו זמנית להתרגש? גם אתם יודעים שאת האירוע הזה אתם עומדים לארגן בסטנדרטים גבוהים? פשוט תבררו מעט, אפשרו לעצמכם להתרגש ותמצאו אולם שעונה במדויק על המטרה ומעניק מעט יותר.