כיצד למצוא מקום לחתונה קטנה שיתאים לכם בדיוק?

בין שאלו היו אילוצי תקציב, משפחה קטנה או קורונה, אם החלטתם ללכת על אירוע קטן – טוב עשיתם. עכשיו יש להתחיל בצעד הראשון והחשוב ביותר – מציאת המקום המדויק

קודם כל – ברכות! לא רק על האירוסין ועל כך שהחלטתם לקשור את גורלכם זה בזו, אלא גם על זה שהחלטתם ללכת על פורמט של אירוע מצומצם. בלי קשר לנסיבות שהביאו אתכם להחלטה הזו, בין שאלו היו אילוצי תקציב, משפחה קטנה או קורונה – מדובר בהחלטה טובה וחכמה. למה? כי אין על אירועים קטנים, איכותיים ומדויקים, התפורים בדיוק למידותיכם ומתוכננים הכי קרוב למה שרציתם וחלמתם. אנחנו אומרים ״הכי קרוב״, כי כידוע, אין מושלם, ומוטב גם לא לצפות לכך, על מנת למנוע אכזבה ומפח נפש, אבל כן יש מתאים ומדויק, ולשם אנחנו שואפים.

אז למה חתונה קטנה היא הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם?

מכירים את זה שיש דברים שמצטלמים נורא יפה, אבל כשנכנסים לעומק מבינים שזה רק הקוסמטיקה ובמציאות זה לא עד כדי כך מדהים? אז אירועי ענק. אירוע גדול מדי, עלול להיות חסר הגדרה וגיבוש, ואי לכך גם נטול אווירה וייחודיות. נסו להיזכר למשל, בפעם האחרונה שהוזמנתם לחגוג עם חבר/ה יום הולדת באירוע המוני, לדוגמא בבר. החבר/ה הזמינ/ה כמה עשרות חברים שלה – מהצבא, מהטיול הגדול, מהעבודה, מהלימודים וכו׳. סביר להניח שמצאתם את עצמכם יושבים באחת הפינות עם הפרטנרים שבאתם איתם, ולא באמת התערבבתם באירוע הגדול, וגם לא הכי הרגשתם תחושת שייכות. בסופו של דבר, זה היה ״עוד אירוע״ מבחינתכם, כמו שאומרים: "nothing to write home about…."

הדוגמא הזו עלולה להיות רלוונטית לכל סוג של אירוע גדול והמוני. קשה מאוד ללכד יחד מאות אנשים שאינם מכירים זה את זה, שהגיעו מכיוונים שונים, בגילאים שונים ובסגנונות שונים.

ומה קורה באירוע קטן? ניחשתם נכון – בדיוק ההיפך. אירוע בו מרבית האנשים מכירים זה את זה, ובהחלט יודעים מי אתם, החתן והכלה, הוא כבר משהו אחר ומתקיים באווירה אחרת לגמרי.

אבל זה לא מסתכם בזה. באירוע מצומצם יש עוד לא מעט יתרונות. למשל, יש אפשרות לדייק יותר את הבחירה של האוכל, של המוסיקה ואת סגנון האולם, מאחר ואתם משוחררים מלכוון אל המכנה המשותף הרחב ביותר. כך, למעשה, אתם יכולים לבצע בחירות שיותר מתאימות באופן אישי לכם – הזוג המתחתן, ולהפוך את זה לאירוע יותר אישי שלכם, שמאפיין את הסגנון שלכם, ולא איזה סגנון גנרי שכרגע באופנה.

כמו כן, באירוע קטן יש פחות סיכוי לביטולים – חוק המספרים הגדולים וזה. בנוסף, גם מהסיבה הזו, תוכלו להשקיע יותר בחתונה שלכם ולוודא שהיא תהיה הכי ״פיין״ שיש. זכרו שברוב המקרים, מתחתנים רק פעם אחת בחיים, ורצוי שזה יהיה הכי הכי. 

טיפים למציאת המקום המושלם לחתונה קטנה

בחירת מקום לחתונה קטנה היא כנראה הצעד החשוב ביותר במסגרת הפקת האירוע.

האוכל, המוזיקה, העיצוב, הסגנון, והכי חשוב – האווירה, מתבססים על המקום עצמו, בו נערך האירוע. יתרון נוסף בהפקת חתונה קטנה, הוא שככל הנראה תהנו ממבחר גדול יותר של מקומות לערוך בהם את האירוע. כך, כאשר אופציות רבות פרוסות בפניכם, תוכלו לבחור את האחת ש״יושבת עליכם בול״. בין שמדובר באולם אירועים ייעודי, ובין שמדובר בפורמט קצת שונה וייחודי כמו חצר וילה, יקב, מסעדה שאתם אוהבים, החצר של ההורים, גלריה לאומנות, קרחת יער ועוד ועוד, כיד הדמיון (וגם קצת הפרקטיקה הריאלית) הטובה…

הנה כמה צעדים שיובילו אתכם בבטחה למציאת המקום המתאים ביותר:

התחילו מהגדרת התקציבים

הצעד החשוב ביותר, לפני שיוצאים לדרך – הוא להגדיר מהו התקציב העומד לרשותכם. עליכם להגדיר קודם כל הגדרה כללית של מהו הסכום העומד לרשותכם עבור כל האירוע, ואז להגדיר כמה מהסכום הזה מוקצב עבור האולם עצמו. תוכלו להיעזר במידע באינטרנט לצורך העניין, תוך בחינה ספציפית של עלויות של חתונה קטנה, או פשוט לבקש מחברים שהתחתנו לאחרונה, לראות את טבלת התקצוב שלהם. הגדרת תקציב, תוכל לסייע לכם לנפות במהירות וביעילות את המקומות שאינכם יכולים להרשות לעצמכם, ולהתקדם הלאה. 

לוקיישן עושה את כל ההבדל

גם אם חלמתם תמיד להינשא על צוק בלב מדבר, כדאי לרדת שנייה אל הקרקע ולבחון ברצינות – איפה אתם עומדים להתחתן. לכומר באיזו נקודה גיאוגרפית זה עומד להתרחש. בימינו, עדיין ימי קורונה לצערנו, התנועה בכבישים בישראל היא נקודת תורפה קשה במיוחד. כמעט בכל יום ובכל שעה, הכבישים עמוסים לעייפה, והפקקים מתארכים ומתארכים. אתם חייבים לחשוב על המוזמנים שלכם בהקשר זה, ואם אתם מעוניינים בנקודת פתיחה מוצלחת לאירוע שלכם – עשו ככל יכולתכם לקצר עבורם את הנסיעה לחתונה. במילים אחרות, בחרו במקום שלמרבית האורחים שלכם ייקח לא יותר משעה להגיע אליו, בכל זמן נתון. במקרה שהחתונה שלכם קטנה, יהיה קל יותר לדאוג לכמות גדולה מהמוזמנים. לדוגמא, עם כמה שזה מפתה, אם מרבית המוזמנים שלכם מגיעים מהצפון, אל תגררו אותם לאולם אירועים קטן במרכז, ולהיפך. אנחנו מאמינים שבכל אזור בארץ אפשר למצוא את המקום המתאים והמוצלח לאירוע שלכם. 

זה הקטן, גדול יהיה

אז כמובן, אם החלטתם ללכת על חתונה קטנה, פניכם אל עבר מקומות קטנים ולאו דווקא אל המקומות המוכרים של חתונות. מאחר וכאמור, אחד היתרונות באירוע קטן הוא האווירה האינטימית והמגובשת, חשוב שהמקום יתמוך בעניין הזה ולא יהיה גדול מדי. מהצד השני, חשוב לדאוג שלאורחים שלכם לא יהיה צפוף, אך כשמדובר בחתונה קטנה, לא פחות חשוב לדאוג לכך שלא יהיה מרווח מדי. דיוק זהו שם המשחק. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
גלריה דובנוב אולם אירועים במרכז תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES