זה הגיל: לחפש מקום לחגוג יום הולדת 40 במרכז ולהפיק את האירוע כמו שצריך

חגיגות יום ההולדת הזה הן ביג דיל. זו ההזדמנות לעצור רגע ולהביט על הדרך שעברתם בגאווה, וגם לחגוג בגדול. החל מבחירת האולם ועד להגדרת נושא מרכזי למסיבה – מהי הדרך הנכונה להפקת האירוע?

 

אין ספק, חגיגות יום הולדת 40 הן ביג דיל. זה הזמן לעצור רגע ולהביט בגאווה ובהוקרה על כל השנים בהן קטפתם הישגים, רשמתם הצלחות, התגברתם על אתגרים, צמחתם, התמודדתם, וכן, גם נהניתם מהחיים, למה לא? מדובר באבן דרך חשובה, שבהחלט יש לציין אותה, ויש לא מעט דרכים לעשות זאת. אפשר ולגיטימי בהחלט ללכת על כל הקופה, לחפש מקום לחגוג יום הולדת 40 במרכז, ולהזמין את כל מי שאתם מכירים ואוהבים, כולל חברים שהולכים איתכם מהתיכון, מהצבא, מהאוניברסיטה, מהעבודה, מהטיול אחרי צבא ועוד (בישראל אין לזה סוף, כידוע), ואם זה פחות הקטע שלכם, אפשר גם אפשר להפיק אירוע קטן ואינטימי, בחיק המשפחה והחברים הקרובים ביותר בלבד. 

הכל על הפקת מסיבת יום ההולדת ה-40

תכנון מסיבת יום הולדת 40 לעצמכם או עבור מישהו קרוב אחר, עשוי להיות כיפי ומרגש מצד אחד, אך מהצד השני מדובר בפרויקט מאתגר למדי, שאם רוצים לעשות אותו נכון, יש הרבה מרכיבים ושלבים שיש לקחת בחשבון. כל עוד תתכננו את תהליך ההפקה באופן מסודר ונכון, תוך שאתם מפרקים את ההפקה לשלבים פשוטים , תוכלו להבטיח שהאירוע יהיה מוצלח, וגם שלא תגיעו אליו ״עם הלשון בחוץ״.

אז בין שהחלטתם ללכת עד הסוף ולהרים אירוע גדול ורב משתתפים, ובין שבחרתם להיות קצת יותר סולידיים, הנה כמה טיפים חשובים ומועילים, שיסייעו לכם להפיק את האירוע על הצד הטוב ביותר.

בחירת המקום ושריון התאריך הם הצעד החשוב ביותר

הצעד הראשון והחשוב ביותר בהפקת האירוע, עוד לפני שהתחלתם בכלל לחקור ולתכנן את הפרטים, הוא לקבוע מועד לחגיגה, שיהיה או בתאריך יום ההולדת עצמו, או ביום סמוך לו. בלא מעט מקרים, בוחרים לחגוג בערב חמישי או בסוף השבוע, על מנת שהמשתתפים יוכלו להנות במסיבה ולא לדאוג מכך שלמחרת הם צריכים לקום מוקדם ולתפקד בעבודה וכדומה. כך או כך, חשוב להיסגר על המועד כמה שיותר זמן לפני שמתחילים בחיפוש אחר האולם, ולשאוף לשריין תאריך עם האולם כמה חודשים לפני האירוע, על מנת שיישאר לכם טווח זמן מספק לסגור את יתר הקצוות, לתאם תאריך עם הספקים השונית ולוודא שהמועד מסתדר למרבית המוזמנים לאירוע. 

בשלב הבא, ובאופן מיידי למדי, תרצו להתחיל בחיפוש האולם. אבל מאיפה מתחילים? יש כל כך הרבה אופציות וקשה להחליט במה להתמקד. אז הנה כמה פרמטרים שיכוונו אתכם אל המקומות המתאימים ביותר:

היקף אירוע יום ההולדת

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבחירת האולם המתאים, הוא כמובן גודל האירוע. בניגוד לחתונות, למשל, בהפקת יום הולדת קל יותר להחליט ולדעת כמה אנשים ישתתפו באירוע יום ההולדת. אחרי שחתן/כלת השמחה החליטו, או שהחלטתם למענם, בהתחשב בהעדפותיהם האישיות, תוכלו לדעת פחות או יותר כמה משתתפים יהיו במסיבה. חשוב שגודל האולם יתאים בדיוק לכמות האנשים שעומדים לפקוד את האירוע – לא קטן מדי, כמובן, אבל גם לא מרווח מדי. גם כי חבל על ההשקעה הכספית בשטח מיותר, וגם כי הדבר עלול לפגוע בהתלכדות של המשתתפים וכך גם באווירה.

האזור ממנו מגיעים המוזמנים

אם אתם רוצים להעלות את אחוזי ההשתתפות במסיבת יום ההולדת ולהבטיח שיהיה שמח, כדאי לבחור במיקום מרכזי, נוח, נגיש ואטרקטיבי לחגיגה. לדוגמא, אם עברתם את הסעיף הראשון ואתם יודעים שיש לכם כמאה מוזמנים ברשימה, ורובם מתגוררים ועובדים באזור המרכז, אפשר למקד את החיפוש אחר אולם לאירועים קטנים בתל אביב.

התקציב העומד לרשותכם

אם אתם מעוניינים לחסוך בזמן, בכאב ראש וגם בעוגמת נפש בתהליך ההפקה, כדאי שתגבשו תקציב לאירוע בשלבים הראשונים וחשוב שתעשו זאת לפני שאתם מתחילים בחיפוש האולם. כמובן, כדאי להשאיר מעט טווח לגמישות עם התקציב אל מול הצעות המחיר של האולם, אבל באופן כללי, חשוב שתדעו איפה אתם עומדים ואילו מקומות אתם יכולים להרשות לעצמכם.

הסגנון של חתן/כלת השמחה

כאן נכנס פרמטר חשוב מאוד, במיוחד אם אתם מארגנים את האירוע עבור מישהו אחר החוגג את יום הולדתו בקרוב. הסגנון, הסטנדרטים והעיצוב באולם האירועים, חייבים להתאים לאלו של ילד/ת יום ההולדת. הסגנון המרכזי של האולם הוא הסגנון של האירוע שלכם. אם תבחרו במקום שיש בו סטייל, במסיבת יום ההולדת הזו יהיה סטייל, ויהיה ניתן לראות, לחוש, לשמוע ואפילו להריח אותו, ברגע שנכנסים למקום.

מסיבת קונספט: בחירת נושא מרכזי לאירוע תבטיח הצלחה

אחד הדברים שהופכים אירוע מ״עוד אחד״, לייחודי ומיוחד, הוא הגדרת קונספט, נושא מרכזי אחד למסיבה. ישנם שלל נושאים ורעיונות שניתן לבחור בהם או פשוט לשאוב מהם השראה: החל מבחירה בעשור ספציפי – מסיבת נושא של שנות ה-80 או מסיבת נושא של שנות ה-90, ועד למסיבה בסגנון ״פול מון״ או פשוט, מסיבה בסגנון בוהו שיק כפרי. ברגע שמגבשים קונספט (וגם כאן, רצוי מאוד להתחשב בטעמם של החוגגים המרכזיים), הבחירות של שאר המרכיבים, החל מהאולם עצמו ועד המוזיקה והאוכל, נהיות פשוטות יותר ואף מדויקות יותר. הנושא הנבחר צריך לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהמרכיבים של האירוע – החל מהאולם עצמו ועד הקוקטיילים שיוגשו למשתתפים.

כמובן, אין אין אין חגיגה, בלי ארוחה טובה, כך שחשוב להשקיע בעניין האוכל, גם אם לא תגישו במסיבה ארוחה של ממש, אלא רק ״פינגר פוד״, חשוב שהוא יהיה מושקע, טרנדי והכחי חשוב – טעים.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
גלריה דובנוב אולם אירועים במרכז תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES