חתונה טבעונית: היתרונות והחסרונות

בישראל, מגמת הטבעונות תפסה תאוצה והתפשטה מהר, ומחקרים העלו שכבר למעלה ממיליון ישראלים מאמצים תזונה המבוססת על הצומח בלבד. לא סתם, זוגות רבים בוחרים בסגנון קולינרי זה גם עבור החתונה שלהם. כל הסיבות ללכת על זה

כבר אי אפשר להתעלם מזה, יותר ויותר אנשים ברחבי העולם המערבי עוברים לתזונה טבעונית, ומפסיקים לצרוך מזון מהחי, כאשר הם מוציאים מהתפריט התזונתי שלהם ביצים, מוצרי חלב, וכמובן בשר, עוף ודגים. המגמה הזו התחילה מתוך אידיאולוגיה, ורצון להגן על החיות ולא פחות – על העולם מבחינה אקולוגית, אבל עד מהרה החלה להתפשט ולחול גם מטעמים בריאותיים. יותר ויותר אנשים גילו, בעקבות הטרנד הזה, שהם למשל רגישים ללקטוז, סוכר החלב שנמצא בכמות כזו או אחרת במוצרי חלב שונים, ובמיוחד במוצרי חלב ניגר כמו גבינות רכות ושמנת.

בישראל, מגמת הטבעונות תפסה תאוצה והתפשטה מהר יותר מאשר במדינות אחרות, כאשר מחקרים העלו שכבר למעלה ממיליון ישראלים מאמצים את התזונה הטבעונית. יתכן ואחת הסיבות לכך היא שבמדינה המזרח תיכונית שלנו, קל מאוד לגשת למוצרי מזון מן הצומח, לרבות ירקות, פירות, קטניות, שמן זית וטחינה. על אלו בלבד, אפשר לבסס תפריט עשיר, צבעוני וטעים, ולא פחות חשוב – מזין ובריא.

בהמשך לעניין זה, היה זה אך טבעי שיותר ויותר זוגות ישראלים יבחרו לערוך חתונה טבעונית, ולהגיש לאורחים שלהם שלל מטעמים שאינם מכילים מרכיבים מן החי. 

היתרונות בבחירת קייטרינג טבעוני לחתונה

אם אתם שוקלים ללכת על קייטרינג טבעוני גם בחתונה שלכם, ועדיין קצת מתלבטים, הנה רשימת היתרונות והחסרונות שבבחירה הזו.

פחות בעיות של רגישויות

בעידן הנוכחי, אפשר להניח שלרבים מהאורחים שלכם יש רגישויות שונות למזון, פשוט מאחר שהמודעות לעניין הזה הולכת וגוברת משנה לשנה. אנשים נוטים להיות קשובים יותר לגוף שלהם ולבחון האם ישנם מזונות שעושים להם רע. בין הרגישויות הנפוצות ביותר נמצאת כאמור הרגישות לחלב, אבל גם רגישות לביצים היא שכיחה למדי, וכן הרגישות לגלוטן. אמנם מוצרים טבעוניים לא פעם מכילים גלוטן, אך ברגע שאתם מורידים ביצים, חלב ודגים מהתפריט, אתם יחסית מכוסים מבחינת האורחים הרגישים שלכם, שיוכלו להנות בחופשיות מהאוכל שיוגש בחתונה.

אין בעיה של כשרות 

לצד רגישויות, רוב הזוגות שבוחרים קייטרינג לחתונה לרוב דואגים מעניינים של כשרות באוכל, לטובת המוזמנים שומרי הכשרות. ברגע שהחלטתם ללכת על תפריט טבעוני, אתם משוחררים מהעיסוק בענייני כשרות, מאחר ואוכל טבעוני הוא מיסודו כשר, כאשר אין חשש לערבוב בין בשר וחלב, או משימוש בפירות ים וכו'. 

אוכל יותר קליל – תומך בריקודים סוערים לתוך הלילה

כל מי שנהג לאכול בשר ועבר לתזונה טבעונית, יעיד כי הוא מרגיש הרבה יותר קליל וחיוני, וזה לא במקרה. בשר, ובמיוחד בשר בקר שמן, דורש מהגוף הרבה אנרגיות לצורך העיכול שלו, ולא משאיר למי שאכל אותו הרבה אנרגיה לפעילויות אחרות, בשעות שלאחר האכילה. לכן, אם תגישו לאורחים שלכם סטייק אסאדו בחתונה (כפי שנהוג להגיש בחתונות בשריות), הסיכוי שגם יהיה להם כוח לתת מעצמם על הרחבה אחר כך, הולך ופוחת. כמו כן, ברוב החתונות האוכל מוגש רק לקראת השעה תשע בערב, שעה קצת מאוחרת לארוחה בשרית כבדה. מזנון טבעוני לעומת זאת, יותיר את האורחים קלילים וחיוניים, עם הרבה כוח לשמח אתכם.

הזדמנות להפתיע את האורחים עם משהו שונה ועדכני

זה לא סוד שכולם רוצים להפתיע ולהמם את האורחים שלהם בחתונה, ולהיות הכי מקוריים וחדשניים. בחירה בתפריט טבעוני היא מרעננת ומפתיעה, ובוודאות לא משהו שהאורחים שלכם רגילים או מצפים לו. כמו כן, מאחר ומדובר בסגנון קולינרי מאוד עדכני ומתפתח, אתם מוציאים את עצמכם גם סופר טרנדיים ובסטייל. אתם יכולים להיות רגועים, שהתחום הזה כל כך התקדם בשנים האחרונות, ויש לא מעט שפים שמוציאים מנות לא פחות ממופלאות, על בסיס צמחי בלבד, כך שאם תבחרו נכון, ההנאה של המוזמנים שלכם מובטחת.

החסרונות בבחירת קייטרינג טבעוני

כפי שניתן להבין, אין הרבה חסרונות בבחירת קייטרינג טבעוני לחתונה, אבל אם אתם מתעקשים אז הנה העיקריים שבהם:

אנשים "אולד פאשן" מצפים לבשר

למרבה הצער, יש עדיין לא מעט אנשים שחושבים שכדי שארוחה תהיה טעימה ומשביעה, חייב להיות בה בשר. נכון שיש בזה משהו קצת מיושן, קצת מזכיר מנהגי פולחן של שחיטת כבש באירועים חגיגיים, אבל עדיין, סביר שבין האורחים שלכם, במיוחד אם הם מבוגרים, יש כמות מסוימת של אנשים שנושאים את הגישה הזו. יתרה מכך, ישנם מוזמנים בחתונה שקצת מרגישים ש"התקמצנו" עליהם אם לא מוגש להם בשר. אתם מכירים את האורחים שלכם הכי טוב, ולכן סביר שתדעו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבור החתונה שלכם.

מצד אחד פתרתם את עניין הרגישות – מצד שני יש בעיה עם הבררנים

מהצד השני של סעיף הרגישויות למזון, נמצא סעיף הבררנות למזון. יש אנשים שלא אוהבים לאכול ירקות, והקטע שלהם זה בעיקר בשר ו/או פחמימות. יתכן שתהיה לכם בעיה עם הקבוצה הזו, במידה ותחליטו ללכת על טבעונות בחתונה.

קינוחים פרווה

אם אתם אנשי המתוק, כאלה שעפים על קינוחים, יכול להיות שקינוחי הפרווה שהם בילט אין בקייטרינג טבעוני קצת יבאסו אתכם. מצד שני, רוב חברות הקייטרינג כשרות כך שבכל מקרה הקינוחים המוגשים בחתונות הם פרווה.

פתרון אופציונלי – קייטרינג חלבי

אם קשה לכם המחשבה ללכת עם הטבעונות עד הסוף בחתונה, אפשר לשקול לשכור קייטרינג חלבי, אולי כזה המשלב גם דגים, ואז יש לכם יותר מקום לתמרון בנושא, וגם הקינוחים באחריות יהיו הכי שווים שיש, כי קשה מאוד להתחרות בקינוח חלבי.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
גלריה דובנוב אולם אירועים במרכז תל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES